Kolmapäeval, 14. veebruaril kell 17 avab Sigrid Huik Disaini- ja Arhitektuurigaleriis Tallinnas oma tekstiilide näituse „Aeg raamis“.

Näitus on tagasi- ja sissevaade eri aegadel ja erinevas tehnikas valminud vaipadest ning ajas rändamisele mõeldes just selleks näituseks valminud siidimaalidest.Armastan võrdselt nii piltvaipade kavandamist ja kudumist kui ka siidimaali. Nii otsustasin sellele näitusele mõlemad žanrid tuua. Vaibakavandid vormistasin ka patjadeks, et märkida  minu värvilist loomingulist teekonda.

„Aeg raamis“ ehk näituse pealkirja raamitud aeg on mälupilt, mis on talletatud kusagil mälusopis, aga samas pidevas muutumises. Juba mõnda aega olen tahtnud kangale maalida mulle olulisi, minu teekonda mõjutanud maju. Mida kauem ma olen mõttega mänginud, on aeg edasi läinud, mulle olulisi maju muutnud või polegi neid enam alles. 21. kooli algklaaside maja, kus algas minu koolitee, ei ole enam. Kunstiinstituuti/ERKI maja Tartu maanteel ka ei ole enam ja majast Estonia puiestee ääres, kus oli mu esimene töökoht, on alles vaid fassaad. Nii otsustasingi maalida kangale mulle tähtsad hooned, mis on veel alles. Lapsepõlvest saati on minu jaoks eriline Niguliste kirik, seal töötasid restauraatoritena minu isa ja vanaisa. Oluline on Börsi käik, liitusin 16 aastat tagasi Eesti Ajaloomuuseumi perega ja just Börsi käigus asus muuseumipood. Muuseumitöötaja elu on onud väga rikastav.  

Uued kangad on valminud tsüanotüüpia ja/ või vahabatikatehnikas, lisaks võluv pintslitöök. Tsüanotüüpia saladusi õppisin 2023. aasta Eesti Tekstiilikunstnike Liidu suvises töötoas Anu Raua loomekeskuses Heimtalis.  

Uusi näitusekangaid ühendab sordiini all olev koloriit, mida on mõjutanud impressionistlik maalimislaad.

Sigrid Huik

 

Sigrid Huik (sünd 1964) on õppinud Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis (ERKI) ruumi- ja mööblikujunduse erialal ja lõpetanud ERKI tekstiilikunsti eriala (1988). Oma loomingus väljendab ennast nii gobelääni kui ka hapras siidimaali tehnikas põimides aegajalt töödesse ootamatuid nüansse. Huiki töid on eksponeeritud erinevatel näitustel Eestis ja välismaal, tema loomingut on näha mitmes avalikus ruumis ning neid kuulub ka Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi kogusse. Sigrid Huik on Eesti Kunstnike Liidu liige, Eesti Tekstiilikunstnike Liidu liige ja üks tarbekunstigalerii Kunstiaken osanikest.

 

Näituse kujundab Aime Andresson.

 Näitust toetab Kultuurkapital.

 

Info

Sigrid Huik

55687812

sigridhuik.ee