Kutsume Sind tekstiilikunstnik Ilme Rätsepa näituse "ÜHENDUSED" avamisele Saaremaa Kunstistuudios neljapäeval, 07.märtsil kell 17.00.

Näituse avamisele järgneb loeng "Tekstiil interjööris" ja vahamaali töötuba.


ÜHENDUSED

Esimene ühendus on loodusega, mis sai alguse lapsepõlvest. Olin kuuene kui vanemad mind esimest korda loodusesse telkima viisid. Sain teada, et inimene on looduse osa.
Teine ühendus on inimestega. Kuidas suhelda ja suhestuda…
Kolmandaks aga veel loendamatu hulk kõikvõimalikke erinevaid seoseid.

Maalides ateljee vaikuses kasutan ilmselt suurt osa aastate jooksul kogetud ühendustest. Ma ei tea alati kuidas ma seda teen, aga ma tean miks ma seda teen. Paberil kavandist valmis kangani on teekond, mille lõpptulemust ei ole võimalik ette teada. Kuuma vahaga maalides võib saavutada kõike ja vabalt liikuda kujutluste piiritutel väljadel.
Olen maalinud nelikümmend viis aastat ja kui oleksin selgeks saanud või aimaksin lõpptulemust ette, poleks põhjust värvipurke avada.

Tehnoloogia on loonud võimalused kasutada fotot maalile lisaks. Foto on objektiivne dokument. Kohapeal tunnetatav tegelikkus erinevate aistingutega hoopis midagi muud, ehk subjektiivne. Nii maalingi oma kaadritele tajumisi ja taipamisi juurde.
Eestimaa looduses pildistades on see nagu kauge ühendus lapsepõlvega.

Inimene on endiselt looduse osa.

Tekst: Ilme Rätsep

 

LOENG "TEKSTIIL INTERJÖÖRIS" koos disainer Margus Haavamägiga.

 

VAHAMAALI TÖÖTUBA
Töötuba tutvustab kuumvaha maali tehnikat. Tehnika põhivõtteid saab tundma õppida paberil. Valmivad väikeseformaadilised pildid, mis sobivad interjööri rikastama või postkaardina vormistades lähedasi rõõmustama.
Kaasa tuleb võtta hea tuju ja soov midagi uut proovida.
Vajaminevad materjalid on kohapeal olemas.

 

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Lisainfo: Anne Tootmaa
Saaremaa Kunstistuudio
info@kunstistuudio.ee
Tel: 5116740
www.kunstistuudio.ee