Neljapäeval, 04.07 avati Liival, Muhu kiriku pastoraadis näitus KAHU MUHU LUGU, kus tekstiilidisainer Liisi Tamm eksperimenteerib kohalikust villamaterjalist loodud objektidega.

Foto: Miina Aleksandra Piho


“Näituse idee sai alguse kahe aasta eest reisit Muhu saarele, kui mulle tutvustati Nõmmkülas, endises kultuurimajas asuvat kudulat,” selgitab näituse tagamaid Liisi Tamm: “Sealt hakkas hargnema ka visioon katsetada kootud tekstiilidega, millest saaks luua erinevaid rõiva- või sisustustooteid.” Näitusel võib näha lõpetatud ja lõpetamata objekte, mis näitavad, et lambavill materjalina võib lisaks kinnaste ja kampsunina leida rakendust ka sisustustekstiilina.


Foto: Erakogu


Muhu maalammaste vill on materjalina juba aastaid leidnud kasutust Kõrgema Kunstikool Pallas tudengite töös. “Nii jõudsin ka mina esimest korda Muhusse, kui tulime Kadri Tali juurde villa sorteerima,” täpsustab Tamm. Järgneva pooleteise aasta jooksul hakkas ta Muhus käima, et Nõmmkülas kududa, mõelda, mis võiks olla kohaliku materjali maksimaalse väärindamise võimalused ning saada tuttavaks ka kohaliku saare ja selle kogukonnaga.


Foto: Lisette Laanoja

Näitus Liival jääb avatuks 7. septembrini.

Kontakt:
Liisi Tamm
+3725058322
liisi.tamm@pallasart.ee