Tekstiilikunst

Eluoluline


Vaata näitust


ETeKLi aastanäitus

ELUOLULINE
1.12.2022 – 7. 01.2023
Galerii Pallas
I korrus ja kelder

Eesti Tekstiilikunstnike Liidu uue aastanäituse teemale mõeldes keskendusime sellele, mis on elus oluline. Tähtis on oluline ehk eluline. Mis on ELU jaoks OLULINE?
ELUOLU on viimastel aastatel olnud täis mitmesuguseid muutusi. Mõnikord tekitavad uuendused rahutust, teisalt on muutused ühiskonnas võimalus ümber hinnata, mis on oluline. Kui kõik on ümberringi liikumises, vajame põhilisi väärtusi, teadmisi, oskusi, mis pidepunkti annavad.
Mis on ELUs kõige OLUlisem? Kas need on sisemised või välised väärtused, mis toovad meile hingerahu? Mis on need tegevused, mis toovad kosutust nii vaimule kui füüsisele? Mis aitab inimesel tagasi tulla iseenda juurde? Aga looduse ja keskkonna juurde? Mis on need põhiväärtused, mis oma püsivuses annavad enesekindlust muutlikus ajas?

Tingimused:
Ootame näitusele töid, mis tõlgendavad kunsti ja/või disaini võtmes näituse teemat ja seostuvad tekstiili kui väljendusvahendiga kontseptsiooni, materjali või tehnika kaudu.
Näitusele saab esitada töid, mis on valminud 2021-2022. aasta jooksul ja mida ei ole varem ETeKLi aastanäitusel eksponeeritud. Iga autor saab esitada ühe töö või tööde komplekti, mille mõõtmed ei ületa eksponeerimisel 3x3 meetrit.
Näitusele saavad esitada oma töö nii ETeKL liikmed kui kunstnikud väljastpoolt liitu, samuti kõrgkoolide tekstiilitudengid. Juhendamisel valminud tööde puhul tuleb ankeeti lisada kõrgkool ja juhendaja.